Szkolenia kite dla zaawansowanych

Aloha! Jeśli pływanie pod wiatr masz już opanowane to czas na triki! Większość  osób po ukończeniu kursu przez wiele lat kontynuuje pływanie samodzielnie. Niewiele osób jest jednak w stanie cisnąć progres samemu a co za tym idzie – utrzymać silną motywację.  Jeśli utkwiłeś w punkcie lub po prostu chcesz pod okiem trenera poszybować w górę to czas zapisać się na szkolenia kite dla zaawansowanych.
W ramach szkoleń zaawansowanych oferujemy:

Dlaczego Kite Mecca to idealne miejsce na progres

To, że nasza szkółka powstała właśnie tutaj jest wynikiem ponad dekady poszukiwań idealnej kite destynacji. Jednym z atutów Las Terrenas (LT) jest duże zróżnicowanie strefy brzegowej.  W LT mamy lagunę z płaską wodą, którą pokochają fani freestyle’u. Mamy zatokę z tubującą się falą i jest też sporo miejsc do pływania dla foilarzy. A cały ten ‘cyrk’ masz w zasięgu jednego lotu samolotem i to prosto z 3 polskich miast! Ale powodów, żeby tu przyjechać jest znacznie więcej…

10 powodów decydujących o tym, że
Kite Mecca to miejsce gdzie zrobisz MEGA progres

Wyjątkowe statystyki wiatrowe

W większości kite destynacji sezon wiatrowy jest krótki i trwa 3-4 miesiące. Dominikana jest pod tym względem perłą. Tutaj sezon trwa aż 9 miesięcy z czego 5 to wiatrowe pewniaki, ze statystykami powyżej 75%. Sprawdź nas! Dane ze stacji meteo znajdziesz tu: STATYSTYKI WIATROWE.

Brak tłoku na wodzie

Las Terrenas jest jeszcze mało znaną destynacją wśród kitesurfingowej braci. Dzięki temu nawet na lagunie z płaską wodą pływa niewiele osób. Ten komfort pozwoli Ci zdobywać nowe umiejętności szybciej i bezpieczniej.

Różnorodne warunki

Linia brzegowa w Las Terrenas ma ponad 15km długości. Dzięki temu w sposób naturalny wytworzyły się na tym obszarze miejsca o bardzo różnych warunkach. Jest laguna z płaską wodą, zatoki z wodą głęboką bez i z falami, różnego rodzaju piaskowe cyple oraz plaże z wiatrem wiejącym z różnych kierunków. Dzięki temu każdy znajdzie tu coś dla siebie a w ramach szkoleń zaawansowanych oferujemy poza lekcjami freestyle’u także zajęcia z hydrofoil i wave.

Łączność radiowa z instruktorem

Szum wiatru i wody powoduje, że oddalając się od instruktora na kilka metrów jego głos staje się już praktycznie nie słyszalny. W Kite Mecca korzystamy z walkie talkie, dzięki czemu kursant przez cały czas słyszy komendy i rady swojego trenera. Zapewnia to nie tylko szybszy progres ale również polepsza bezpieczeństwo.

Klasy instruktorskie

Jak przeczytasz TUTAJ nasza szkółka jako jedyna oferuje szkolenia w podziale na Klasy Instruktorskie. Szkolenia zaawansowane prowadzą tylko instruktorzy z levelu Premium Class oraz League of Legends.

Skrupulatnie dobrany sprzęt

Co do zasady szkolenia zaawansowane prowadzone są już na Twoim sprzęcie a to z tego powodu, że znasz i czujesz go najlepiej. Jeśli jednak nie posiadasz latawca, deski wave czy foila możesz od nas wypożyczyć najwyższej światowej klasy sprzęt dedykowany do danej dyscypliny.

Lato przez cały rok

Każdy, kto choć raz zażył pływania bez pianki wie, że to jest po prostu inna liga przyjemności. W Las Terrenas lato trwa 12cie miesięcy w roku. Różnica średnich temperatur dziennych pomiędzy ekstremalnymi miesiącami wynosi… 2 stopnie! i waha się miedzy 29 w styczniu a 31 we wrześniu. Temperatury wody z kolei oscylują między 25 a 30 stopni C.

Brak niebezpiecznych zwierząt w wodzie

Większość egzotycznych destynacji to także bardzo egzotyczna (i często niebezpieczna) flora i fauna. Parzące meduzy, bolesne igły jeżowców czy przeróżne żarłoczne bakterie i ameby… o rekinach i stingrayach już nie wspominamy. Zwierzyniec ten w Las Terrenas jest znany tylko z legend.

Kite, eat, sleep, repeat!

W gniazdkach domów w Las Terrenas prąd popłynął po raz pierwszy w 1994r! Dzięki temu ten kawałek raju nie został jeszcze zniszczony masową turystyką. Nie myśl jednak, że stoją tu dalej szałasy. LT stało się w krótkim czasie ekskluzywnym kurortem. Nie jest to jednak destynacja na “koks, dziwki i balety”. Dzięki temu nic nie powinno dekoncentrować Twojego progresu.

Cudowne widoki i przyroda

Ten element pewnie nie ma wpływu na szybkość Twojego progresu w trakcie kursu ale! totalnie rajskie widoki, żółwie i delfiny oraz powalające zachody słońca to na pewno wisienka na naszym kajtowym torcie 😀

PROGRESS CAMP

Kontakt z siłami natury i widowiskowość to cechy, które przyciągają do kiteboardingu rzesze amatorów na całym świecie. Jednak pomimo ogromnych zmian w sprzęcie jak i dostępności profesjonalnej kadry instruktorskiej tylko niewielki procent z pływających wykorzystuje w pełni swój potencjał. Głównym winowajcą stagnacji jest próbowanie wszystkiego samemu, któremu brak metodyki a często też odpowiedniej presji motywacyjnej. Coraz więcej kitesurferów to jednak dostrzega i zajęcia dla zaawansowanych cieszą się rosnącą popularnością.

DOMINIKANA SZKOLENIE KITE DLA ZAAWANSOWANYCH

DLA KOGO JEST PROGRESS CAMP

Szkolenia kite dla zaawansowanych są kierowane do osób, które chcą radykalnie podnieść swoje umiejętności. A do tego, żebyś mógł wziąć w nich udział potrzebne jest pewne i swobodne pływanie pod wiatr. W związku z tym w Progress Campie mogą wziąć udział osoby, które de facto całkiem niedawno ukończyły szkolenie podstawowe.

CZEMU WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W NASZYM PROGRESS CAMPIE

 • doświadczeni instruktorzy – w Kite Mecca zajęcia zaawansowane prowadzą tylko trenerzy z Premium Class i League of Legends,
 • małe grupy – ilość czasu jaką instruktor ma dla Ciebie w trakcie szkolenia decyduje o Twoim progresie. Dlatego w naszych campach biorą udział maksymalnie 4ry osoby,
 • video coaching – technologie rewolucjonizują sposob prowadzenia szkoleń. Nic tak nie wyjaśnia problemu jak film w slow motion.
 • rozmaite opcje czasowe – u nas nie musisz wykupować od razu całego tygodnia. Jeśli wystarczy Ci jeden dzień – nie ma problemu,
 • surferski klimat – bez spiny i żołnierskiej dyscypliny. Rozumiemy, że jesteś na wakacjach

PLAN DNIA 

 • zajęcia teoretyczne – szczegółowo omawiamy triki, których będziesz się uczył,
 • rozgrzewka i stretching – pomaga zwiększyć mobilność i (pod)świadomość ciała,
 • dwie sesje treningowe – ćwiczymy omówione wcześniej elementy na wodzie (w przypadku zajęć indywidualnych może to być jedna sesja),
 • video analiza – omawiamy zebrany podczas treningu materiał video.

CENNIK PROGRESS CAMPU

Cena szkolenia nie obejmuje sprzętu. Szczegółowe ceny zajęć indywidualnych i grupowych znajdziesz na dole strony lub klikając TUTAJ.

KITE HYDROFOIL

Każda osoba, która decyduje się rozpocząć przygodę z kitesurfingiem marzy o lataniu. Jednak kajt ma do zaoferowania znacznie więcej! Można np. nauczyć się lewitować – czyli pływać na hydro skrzydle (choć w języku polskim mamy fajniejsze określenie a jest nim wodolot). Foil zrewolucjonizował kitesurfing w aspekcie minimalnego wiatru jaki jest potrzebny by pływać. To i kilka innych czynników jakie poniżej wymienimy powinno, dać Ci motywacje aby poskromić tą przedziwnie wyglądającą deskę.

DOMINIKANA SZKOLENIE KITE HYDRO FOIL

CZEMU WARTO NAUCZYĆ SIĘ PŁYAĆ NA FOILU

 • super lekki wiatr – na hydrofoilu można czerpać przyjemność z pływania przy marginalnym wietrze. Dzisiejszy sprzęt pozwala spokojnie ruszać na wodę przy sile wiatru rzędu 6-7 węzłów,
 • małe latawce – hydrofoil pozwala na używanie znacznie mniejszych kajtów. TUTAJ znajdziesz moją recenzję latawca Slingshot UFO,  którego największy produkowany rozmiar to 9m i na tym rozmiarze można pływać już od około 7/8 węzłów!  Mniejsze latawce to nie tylko większa przyjemność z pływania ale to też znacznie mniejszy wydatek na sprzęt,
 • pływanie pod wiatr – to jedna z niesamowitych cech, których doświadczysz już w procesie nauki. Na foilu pływa się od razu bardzo ostro pod wiatr co znacząco podnosi komfort pływania zwłaszcza w marginalnych warunkach,
 • prędkość i zasięgi – bardzo niskie opory powodują, że na foilu naprawdę można nieźle się rozpędzić. Jeśli więc lubisz prędkość to foil jest Twoją przyszłością. Ponadto na foilu możesz eksplorować odległe miejsca dzięki czemu zapomnisz co to jest tłok na wodzie.

CZY TRUDNO JEST SIE NAUCZYĆ PŁYWAĆ NA FOILU

Nauka pływania na foilu nie jest ani bardzo trudna ani bardzo niebezpieczna. De facto jeśli swobodnie pływasz na twin tipie (robisz zwroty, pływasz switch) to już możesz myśleć o rozpoczęciu przygody z hydro skrzydłem. Dodatkowo podstawowe umiejętności zdobywa się tu bardzo szybko i już po około 2-3 godzinach będziesz lewitować. Na kurs warto iść z kilku powodów:

1) sprzęt – docelowo nie będziesz potrzebował takiego na jakim prowadzimy szkolenie,
2) precyzja i timing – przesunięcie stopy o centymetr ma już duży wpływ na balans a sterowanie latawcem w bardzo słabym wietrze wymaga nieco innych umiejętności. Trener w czasie szkolenia od razu skoryguje Twoje błędy.

JAK WYGLĄDA KURS KITE FOIL

Kurs kite foil można podzielić na dwa segmenty. Polecamy skorzystać z obu aczkolwiek do samego pływania wystarczy cześć nr 2. 

 1. zajęcia teoretyczne i zaawansowane techniki sterowania latawcem – foil to zupełnie inny sprzęt i wymaga nieco wiedzy technicznej aby go pod siebie ustawić. Do tego pływanie w bardzo słabym wietrze i na głębokiej wodzie znacznie utrudnia restart latawca. W trakcie szkolenia przedstawimy Ci trzy niestandardowe techniki restartu oraz technikę free fall power stroke, która przydaje się do wejścia na deskę w super słabym wietrze. Poza tym omówimy też elementy związane z self rescue na foilu.
 2. start i pływanie w lewitacji – obejmuje takie aspekty jak ustawianie deski foil jedną ręką na krawędzi do startu, ustawienie stóp na desce, balansowanie i płynięcie w lewitacji.

CENNIK SZKOLENIA KITE FOIL

W cenie na czas szkolenia otrzymasz deskę hydrofoil, kask oraz kamizelkę wypornościową. Szkolenie prowadzimy przy wykorzystaniu łączności radiowej (walkie talkie). Szczegółowe ceny zajęć indywidualnych i grupowych znajdziesz na dole strony lub klikając TUTAJ.

STRAPLESS/WAVE

Wiele osób uważa, że pływanie na falach to esencja kitesurfingu. Na pewno jest najbardziej zbliżone do czystego surfingu a ma tą zaletę, że w trakcie godziny dzięki latawcowi złapiemy nie 5 a 25 fal. Więcej informacji i nasza oferta w tym zakresie – wkrótce.

DOMINIKIANA SZKOLENIE STRAPLESS WAVE

CENNIK

PROGRESS CAMP

SKOKI | ROTACJE | GRABY

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

$149/dzień
 • TEORIA
 • STRETCHING
 • ZAJĘCIA NA WODZIE
 • VIDEO ANALIZA

GRUPA DO 3 OS.

$119/dzień
 • ZA OSOBĘ

GRUPA 4 OS.

$99/dzień
 • ZA OSOBĘ

HYDRO FOIL

LEWITACJA

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

$99/h
 • DESKA FOIL
 • KASK
 • KAMIZELKA
 • WALKIE TALKIE

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

$129/h
 • CAŁY NIEZBĘDNY SPRZĘT

STRAPLESS/WAVE

DESKA KIERUNKOWA | FALE

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

$--/h
 • AKTUALNIE NIEDOSTĘPNE
POZOSTAŁE USŁUGI

(KO)ORGANIZACJA WYJAZDU

Marzysz o wakacjach w raju? Nie trafisz tu z biurem podróży. Skontaktuj się z nami.

INNE AKTYWNOŚCI

Marzysz o spotkaniu z wielorybami? Tuż obok przebiega ich szlak migracyjny.

ZAINWESTUJ W RAJU

Marzysz o domu na rajskiej wyspie? Dominikana to genialna destynacja na inwestycję.

Wyślij nam wiadomość