FAQ Szkolenia Kite Mecca

Na stronie FAQ Szkolenia Kite Mecca znajdziesz odpowiedzi na większość pytań związanych z realizowanymi przez nas szkoleniami. Dowiesz się m.in. czy kite jest dla Ciebie, ile trwa szkolenie czy w cenie kursu jest wliczony cały sprzęt itp. itd. Po tym jak zapoznasz się z zamieszonymi tu informacjami, zapraszamy Cię na stronę SZKOLENIA KITE gdzie dowiesz się dlaczego jesteśmy absolutnie wyjątkowi i upewnisz, że ciężko znaleźć na świecie lepsze miejsce do nauki kitesurfingu.

szkolenia kitesurfing dominikana

Jeśli zawarte na tych stronach informacje nie dają odpowiedzi na Twoje pytania to zapraszamy do kontaktu. Najszybciej odpowiadamy na wiadomości z aplikacji Whatsapp. Wystarczy, że klikniesz w zielone “oczko” aplikacji w lewym dolnym rogu.

SZKOLENIA KITE

Czy kitesurfing jest dla mnie?

Kitesurfing to sport nie wymagający dużej sprawności fizycznej. Uprawiają go nawet osoby poruszające się na wózkach. Jednak nie jest to sport dla każdego.

Komu kite nie służy?

Kitesurfing powinny odpuścić sobie osoby zamknięte na świat i inne kultury, nie dbające o przyrodę czy mające problemy z tolerancją.

Czy kitesurfing jest niebezpieczny?

Latawiec i silny wiatr potrafią wygenerować ogromną moc! Co roku zdarzają się śmiertelne wypadki. Z drugiej strony na kajcie pływają nawet 7-8mio letnie dzieci. Dlatego dla bezpieczeństwa kluczowe jest dobre wyszkolenie, świadomość swoich umiejętności i warunków.

Czy są jakieś podstawowe umiejętności niezbędne do przystąpienia do kursu?

Zdecydowanie podstawową i niezbędną umiejętnością jest pływanie wpław. Poza tym dobrze jeśli dasz radę zrobić przysiad. Fajnie jak odróżniasz lewą stronę od prawej ale bez tego też damy radę Cię nauczyć kitesurfingu 🙂

Jakie choroby i problemy zdrowotne nie kwalifikują do uprawiania kitesurfingu?

Obowiązkowo musisz nas poinformować o przewlekłych chorobach, schorzeniach czy problemach zdrowotnych. Nie istnieje lista konkretnych przeciwskazań. Każda sytuacja musi zostać przeanalizowana. Jeśli masz najmniejsze wątpliwości – skonsultuj swój pomysł z lekarzem.

Latawiec potrafi wygenerować nagle ogromną moc. Spowodować upadek. Gwałtownie szarpnąć czy uderzyć pilotem o wodę. Refleks i szybkość reakcji są tu bardzo ważne. Utrata przytomności na wodzie jest zawsze bardzo niebezpieczna.  Weź te elementy pod uwagę.

Ile trwa szkolenie kite od zera?

Ilość czasu potrzebna aby nauczyć się kitesurfingu to bardzo indywidualna kwestia. Przeciętnie zakładamy, że jest to 12h. Po szczegółowe informacje na ten temat zapraszamy na stronę Szkolenia Kite.

PRZECZYTAJ TAKŻE

Wyślij nam wiadomość