SZKOLENIA KITE

OFERTA SZKOLEŃ
WARTO WIEDZIEĆ

Zanim zdecydujesz się zapisać na kurs kitesurfingu, polecamy zapoznać się z poniższym tekstem.
O sukcesie w nauce kitesurfingu decydują głównie dwa czynniki: 1) kwalifikacje instruktora i 2) częstotliwość treningów.

szkolenia kitesurfing dominikana

Rodzaj spotu czy szkółka jaką wybierzesz mają tu drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra szkółka powinna wyróżniać się właśnie kwalifikacjami zatrudnionej kadry. Jednak instruktorzy to często osoby młode (18-28 lat), traktujące tę pracę bardziej jako sezonową przygodę niż zawód. Jest taki żarcik: “co różni instruktora kite od kursanta? – 10h!”. Dlatego polecamy wybadać jakie doświadczenie ma Twój coach.

Przejdźmy teraz do częstotliwość treningów, która zależy przede wszystkim od ilości dni wietrznych w trakcie Twojego kursu. Najlepszy trener na najlepszym spocie nie nauczy Cię nic jeśli zabraknie wiatru. Dlatego drugą rzeczą jaką musisz sprawdzić są statystyki wiatrowe w okresie planowanego szkolenia.

Ile realnie trwa szkolenie kite

Do opanowania podstaw kitesurfingu potrzeba średnio 10-12h szkolenia. Dziennie dasz radę zrobić 2 do 3 godzin. Czyli najmniejsza ilość czasu potrzebna do opanowania podstaw kajta to ca. 4 dni (jeśli masz talent i robisz po 3h zajęć dziennie).

Natomiast przeciętnie tych dni będziesz potrzebować 6!

Liczmy dalej – najprawdopodobniej kurs będziesz robić w trakcie tygodniowych wakacji, czyli na szkolenie poświęcisz 6 dni (1 dzień zazwyczaj odpada na podróż). Sześć dni czyli dokładnie tyle ile wyliczyliśmy, że średnio potrzeba do opanowania podstaw kitesurfingu. A to oznacza, że w czasie Twojego pobytu musi wiać codziennie! Niestety miejsc z takimi statystykami jest na świecie bardzo mało. 

Dlatego decydując gdzie i kiedy zrobić szkolenie zapamiętaj te 3 scenariusze:

  1. statystyki do 50% – zapomnij, że na tym wyjeździe opanujesz kajta.
  2. statystyki 50-75% – jest szansa, że wyjedziesz mając na koncie pierwsze halsy.
  3. statystyki 75-100% – wal jak w dym!

Do sprawdzenia tego kiedy i gdzie wieje na świecie polecam ten artykuł –> KITESURFING – NAJLEPSZE DESTYNACJE.

Dlaczego Kite Mecca to idealne miejsce na kurs

kurs kitesurfingu na dominikanieMyślę, że to co napisaliśmy powyżej już daje Ci wyobrażenie o standardach i etyce naszej działalności (…te zgrabne pośladki to losowo wybrane zdjęcie). Jednak tak jak podkreślamy, to nie one (pośladki?) decydują o Twoim sukcesie na szkoleniu a ilość wiatru i kwalifikacje instruktora. Więc czas na konkrety czyli informacje o tym, dlaczego Kite Mecca to jedno z najlepszych miejsc do nauki kitesurfingu na świecie.

I. STATYSTYKI WIATROWE – Dominikany nie znajdziesz w zestawieniach destynacji o wysokich statystykach wiatrowych ponieważ nie uwzględniają one efektów wiatrowych. W rzeczywistości w pewnych regionach Dominikany wiatr wieje ponad 300 dni w roku! Po szczegóły zapraszamy na stronę gdzie zamieszczamy dane ze stacji wiatrowej u nas na spocie: STATYSTYKI WIATROWE. Tutaj tylko zostawię Cię z informacją, że na naszym spocie mamy 9 miesięcy z wiatrem 50-100%. W tym aż 5 miesięcy ze statystyką 75-100%! To kwalifikuje nasz spot do absolutnej czołówki na świecie.

II. KADRA INSTRUKTORSKA – jakość jest dla nas najważniejsza. Jako pierwsza szkółka na świecie (prawdopodobnie) wprowadziliśmy możliwość wybrania standardu Twojej lekcji w oparciu o doświadczenie i kwalifikacje instruktora. W podstawowej klasie Gold Standard zapewniamy trenera z min. 3 latami praktyki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Szkolenia Kite od Podstaw

POZOSTAŁE USŁUGI

(KO)ORGANIZACJA WYJAZDU

Marzysz o wakacjach w raju? Nie trafisz tu z biurem podróży. Skontaktuj się z nami.

INNE AKTYWNOŚCI

Marzysz o spotkaniu z wielorybami? Tuż obok przebiega ich szlak migracyjny.

ZAINWESTUJ W RAJU

Marzysz o domu na rajskiej wyspie? Dominikana to genialna destynacja na inwestycję.

Wyślij nam wiadomość