Meteo

Na tą stronę będziesz prawdopodobnie wchodzić codziennie dlatego polecamy od razu dodać ją do Ulubionych. Sprawdzanie prognozy to jedna z codziennych rutyn każdego kitesurfera. Na stronie Meteo znajdziesz stację nadającą LIVE ze spotu oraz zawierającą pływy prognozę Windguru (w najbliższym czasie dodamy też tabele ze szczegółowymi statystykami pogodowymi dla poszczególnych miesięcy). Koniecznie zapoznaj się ze znajdującymi się pod prognozą informacjami jak czytać prognozę.

.

W Las Terrenas mamy efekt w postaci wiatru termicznego, którego prognoza nie pokazuje!

STACJA METEO: LIVE DATA
PROGNOZA WINDGURU
JAK CZYTAĆ PROGNOZĘ

W Las Terrenas mamy do czynienia głownie z wiatrem termicznym, którego nie uwzględniają modele pogodowe. Dlatego zupełnie nie przejmuj się tym, że w prognozie nie ma dość wiatru! To co jest w tym przypadku ważniejsze to jego kierunek i zachmurzenie. 


JAK CZYTAĆ PROGNOZĘ?
1) po pierwsze koncentruj się na godzinach 11-18 (zachód słońca). Wiatr termiczny zaczyna się pomiędzy godz. 11 a 13, potem się wzmaga aby w ostatniej godzinie przed zachodem znów zacząć tracić na mocy.
2) następnie sprawdź kierunek. “Nasz” wiatr to jest ten ze wschodu (E). Jeśli taki kierunek (w okresie z pkt. 1)) będzie w prognozie to możesz zacząć przebierać nogami 🙂
3) i bardzo ważne – zachmurzenie.  Jeśli zachmurzenie jest poniżej 45% i spełnione są warunki z pkt. 1) i 2) to wiatr jest pewny.

INFO DLA STRICTLY UNHOOKED
– najbardziej soczysty flat jest w okolicy odpływu. W tabeli pływów: RÓŻOWY DOŁEK.

INFO DLA PLAŻOWICZÓW
– jeśli w prognozie jest opad ale nie ulewa to na 75% nie będzie padać.

STATSY ZE STACJI

Stacja meteo działa na spocie El Portillo od maja 2021. Na bieżąco zbieramy z niej dane, które zagregowane znajdziecie na stronie STATYSTYKI WIATROWE W LAS TERRENAS. Dla zachęty powiemy Wam, że liczby miażdżą! Koniecznie je sprawdźcie. To są twarde fakty – nie propaganda. Przy okazji zwróćcie uwagę czy inne szkółki prezentują takie dane… a jeśli nie to warto zastanowić się dlaczego 😉

NASZE USŁUGI

(KO)ORGANIZACJA WYJAZDU

Marzysz o wakacjach w raju? Nie trafisz tu z biurem podróży. Skontaktuj się z nami.

SZKOLENIA KITE

Marzysz o lataniu? Trudno o lepsze miejsce do nauki kitesurfingu na świecie.

INNE AKTYWNOŚCI

Marzysz o spotkaniu z wielorybami? Tuż obok przebiega ich szlak migracyjny.

ZAINWESTUJ W RAJU

Marzysz o domu na rajskiej wyspie? Dominikana to genialna destynacja na inwestycję.

Wyślij nam wiadomość