FAQ Covid na Dominikanie

Na stronie FAQ Covid na Dominikanie staramy się zamieszczać najbardziej aktualne informacje dotyczące sytuacji związanej z pandemią. Tu dowiesz się m.in. jakie wymagania musisz spełniać przed lotem, jakie są obostrzenia na miejscu, czy po powrocie czeka Cię kwarantanna itd. itp. Dla pewności najbardziej aktualne dane znajdziesz na stronie rządowej. Polecamy zapoznać się również z pozostałymi działami Frequently Asked Questions.

gates big covid scammer

Jeśli zawarte na tych stronach informacje nie dają odpowiedzi na Twoje pytania to zapraszamy do kontaktu. Najszybciej odpowiadamy na wiadomości z aplikacji Whatsapp. Wystarczy, że klikniesz w zielone “oczko” aplikacji w lewym dolnym rogu.

COVID

Czy lecąc do Dominikany muszę mieć szczepienie Covid?

Od lecących do Dominikany obywateli RP NIE jest wymagane posiadanie certyfikatu szczepienia przeciw Covid. Jednak na miejscu funkcjonują przepisy, o których piszemy dalej.

Czy lecąc do Dominikany muszę robić test na Covid?

Lecący do Dominikany obywatel RP NIE mają obowiązku okazywać wyniku testów na Covid.

UWAGA – zgodnie z lokalnymi przepisami, wybrane osoby po przylocie mogą zostać poddane testom i w przypadku wyniku pozytywnego zostaną skierowane na kwarantannę w obiektach rządowych.

Czy po powrocie z Dominikany muszę udać się na kwarantannę?

W chwili obecnej (grudzień ’21) do 15 stycznia obowiązują przepisy, zgodnie z którymi wszystkie osoby przylatujące spoza strefy Schengen zobowiązane są do odbycia kwarantanny. Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu. Test można po przylocie wykonać na lotnisku.

Jakie obostrzenia Covid panują w Dominikanie?

W chwili obecnej (grudzień 21) funkcjonują dwa istotne przepisy:
1 – obowiązek noszenia maseczek w miejscach publiczych,
2 – obowiązek okazania certyfikatu szczepienia w miejscach publicznych (dotyczy osób powyżej 12 lat).

Punkt nr 2. faktycznie oznacza, że osoby nie zaszczepione mogą zostać nie wpuszczone do taksówki, restauracji czy sklepu jeśli nie posiadają ważnego certyfikatu.

PRZECZYTAJ TAKŻE

Wyślij nam wiadomość