Szkolenia kite od podstaw

Aloha! Witaj w szkółce Kite Mecca. Na stronie “Szkolenia Kite od Podstaw” znajdziesz informacje o tym dlaczego jesteśmy jednym z najlepszych miejsc do nauki tego sportu na świecie, dowiesz się też jak przebiega szkolenie oraz ile to wszystko kosztuje.
A jeśli interesują Cię szkolenia  bardziej zaawansowane to kliknij w poniższy baner.

Dlaczego Kite Mecca to najlepsze miejsce do nauki kitesurfingu

Chcącym wiedzieć więcej polecamy w pierwszej kolejności zapoznać się ze stroną: SZKOLENIA KITE. Jest tam sporo ciekawych informacji o tym, co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na kurs kajta w danym miejscu/szkółce. Powinien też dać Ci wyobrażenie na temat filozofii naszego działania i panujących w Kite Mecca standardów.

11 powodów decydujących o tym, że
Kite Mecca to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nauki kitesurfingu:

Wyjątkowe statystyki wiatrowe

Jednym z decydujących o Twoim sukcesie w nauce kitesurfingu czynników jest wiatr. Jeśli w trakcie 6cio dniowego kursu będziesz miał 50% lub mniej dni z wiatrem to szanse na jego ukończenie są bardzo małe. W Las Terrenas mamy aż 9 miesięcy ze statystykami powyżej 50%, z tego aż 5 miesięcy wieje powyżej 75% dni w miesiącu. Miejsc z taką ekspozycją na wiatr jest naprawdę niewiele na świecie. Za naszymi słowami stoją konkretne dane, które możesz sprawdzić na stronie STATYSTYKI WIATROWE.

Dedykowana metodyka szkoleń

Nasza szkółka jest prowadzona przez osobę z niezwykłym doświadczeniem w kitesurfingu. “Doktor” zajmuje się nim aktywnie od 2000r. Szkolił na kilku kontynentach, w niemalże każdych warunkach. Jako jedyna osoba w Polsce brał udział w międzynarodowym szkoleniu instruktorów sitkitingu (kitesurfing dla osób poruszających się na wózkach). Do dnia dzisiejszego pracuje aktywnie jako instruktor. Kite Pirates to system metodyczny, który przygotował specjalnie pod panujące tutaj warunki.

Brak tłoku na wodzie

Las Terrenas jest jeszcze mało znaną destynacją wśród kitesurfingowej braci. Dzięki temu nawet w okresie wysokiego sezonu pływa tu niewiele osób. Ma to ogromny wpływ na komfort szkolenia. Na wielu zatłoczonych spotach pojawia się dodatkowy, często bardzo wysoki stres wynikający z dużego ryzyka splątania się latawców, co może czasem prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Łączność radiowa z instruktorem

Szum wiatru i wody powoduje, że oddalając się od instruktora na kilka metrów jego głos staje się już praktycznie nie słyszalny. W Kite Mecca korzystamy z walkie talkie, dzięki czemu kursant przez cały czas słyszy komendy i rady swojego trenera. Zapewnia to nie tylko szybszy progres ale również polepsza bezpieczeństwo.

Klasy instruktorskie

Jak przeczytasz dalej, Kite Mecca jest (prawdopodobnie) pierwszą szkółką, w której instruktorzy w zależności od doświadczenia podzieleni są na 3 klasy: Gold Standard, Premium Class oraz League of Legends.

Skrupulatnie dobrany do szkoleń sprzęt

Jeśli trafisz na nasze szkolenia w Las Terrenas to szybko zauważysz, że wykorzystywany przez nas do szkoleń sprzęt i techniki różnią się nieco od innych szkółek. Zapewniamy, że nie jest to przypadek 😀

Tylko zajęcia 1 na 1

Wiele szkółek celem ‘optycznego’ obniżenia ceny oferuje zajęcia grupowe. Z naszego doświadczenia wynika, że takie zajęcia ostatecznie wychodzą drożej, są nudne a czasami mogą być wręcz niebezpieczne

Różnorodne warunki

Linia brzegowa w Las Terrenas jest bardzo zróżnicowana i ma ponad 15km długości. Dzięki temu w sposób naturalny wytworzyły się na tym obszarze miejsca o bardzo różnych warunkach. Są laguny z płaską wodą, zatoki z wodą głęboką i falami, różnego rodzaju piaskowe cyple oraz plaże z wiatrem wiejącym z bardzo różnych kierunków. W związku z tym poszczególne fazy szkolenia prowadzimy w najlepiej dobranych do nich miejscach. Zapewni Ci to zdobycie pełnego zakresu umiejętności niezbędnych do bycia samodzielnym i wszechstronnym kitesurferem.

Lato przez cały rok

W Las Terrenas lato trwa 12cie miesięcy w roku. Różnica średnich temperatur dziennych pomiędzy ekstremalnymi miesiącami wynosi… 2 stopnie! i waha się miedzy 29 w styczniu a 31 we wrześniu. Temperatury wody z kolei oscylują między 25 a 30 stopni C. A to wszystko oznacza, że uczysz się w bardzo komfortowych warunkach, bez potrzeby używania neoprenowych pianek.

Brak niebezpiecznych zwierząt w wodzie

Większość egzotycznych destynacji to także bardzo egzotyczna (i czasem niebezpieczna) flora i fauna. Parzące meduzy, bolesne igły jeżowców czy przeróżne paskudne bakterie i ameby…o rekinach i stingrayach niż nie wspominamy.  Zwierzyniec ten w Las Terrenas jest bardzo rzadko spotykany.

Cudowne widoki i przyroda

Ten element pewnie nie ma wpływu na szybkość Twojego progresu w trakcie kursu ale! totalnie rajskie widoki, żółwie i delfiny oraz powalające zachody słońca to na pewno wisienka na naszym kajtowym torcie 😀

Etapy Szkolenia Kite od Podstaw

Nauka kitesurfingu podzielona jest na pewne etapy, które odpowiadają określonym umiejętnościom jakie musisz zdobyć aby przejść na kolejny poziomTak jak pisaliśmy w poprzednim akapicie, prowadzone przez nasz szkolenia to miks najlepszych praktyk z różnych systemów, który został dostosowany do panujących w Las Terrenas warunków. Kite Pirate to opracowany przez nas, trzy poziomowy system szkoleniowy.

KITE PIRATES LEVEL 1

Celem tego etapu jest osiągnięcie biegłości w sterowaniu latawcem czterolinkowym w neutralnej strefie Okna Wiatrowego. Szczegółowe elementy do opanowania to:

1. teoria, rozumienie wiatru, przygotowanie sprzętu, rozumienie działania systemów bezpieczeństwa,

2. precyzyjne sterowanie latawcem w neutralnej części okna wiatrowego (niewielka moc) tak dwoma jak i jedną ręką,

3. restart latawca z wody, samodzielne startowanie i lądowanie kajta z brzegu oraz aktywne używanie zrywki (system bezpieczeństwa).

KITE PIRATES LEVEL 2

Po opanowaniu wszystkich elementów tego poziomu będziesz mieć za sobą pierwsze halsy i dalszy rozwój umiejętności możesz realizować samodzielnie. Szczegółowe elementy do opanowania to:

1. Body Dragi czyli sterowanie latawcem w Power Zone (latawiec ciągnie kursanta po wodzie),

2. zakładanie deski, starty i płynięcie w obie strony, 

3. Self Rescue – czyli jak sobie poradzić w razie problemów oraz podstawy Prawa Drogi na wodzie.

KITE PIRATES LEVEL 3

Ostatni poziom, po osiągnięciu którego będziesz już prawdziwym, samodzielnym kitesurferem to opanowanie dwóch umiejętności:

1. Pływanie pod wiatr – tak zwane ostrzenie, dzięki któremu wracasz w to samo miejsce, z którego wystartowałeś.

2. Zwroty bez zamoczenia zadu 😀

Bardziej złożone umiejętności kwalifikujemy już do szkoleń zaawansowanych.

KLASY SZKOLENIA

Słyszałeś już ten żarcik: “Co różni instruktora kite od kursanta? – 10h”.

Wiem, że trudno w to uwierzyć ale niestety takie sytuacje się faktycznie zdarzają. Ekstremum z jakim się spotkałem to ‘instruktor’, który sam nie umiał jeszcze pływać na kajcie! Dlatego w naszej działalności wprowadzamy (chyba jako pierwsi w branży) KLASY SZKOLENIA. W zależności od Twoich oczekiwań i możliwości możesz wybrać coacha o różnym poziomie doświadczenia.

GOLD STANDARD

Szkolenie poprowadzi instruktor z minimum 3 letnim doświadczeniem.

PREMIUM CLASS

Szkolenie poprowadzi trener z minimum 5 letnim doświadczeniem.

LEAGUE OF LEGENDS

Szkolenie poprowadzone osobiście przez założyciela Kite Mecca

GOLD STANDARD

Nasza misja to NAJWYŻSZA JAKOŚĆ. Dlatego zatrudnione w Kite Mecca osoby muszą posiadać co najmniej 3 lata doświadczenia w szkoleniu w różnych warunkach. Ten poziom to nieco więcej niż średnia z jaką spotkasz się w większości kite szkółek na świecie – u nas to minimum.

PREMIUM CLASS

Jeśli lubisz obsługę premium to polecamy zajęcia z kimś, kto wie o kajcie naprawdę dużo i umie odnaleźć się w każdej sytuacji. Tylko instruktorzy z tej grupy i wyższej mogą u nas prowadzić zajęcia zaawansowane oraz szkolenia dzieci.

LEAGUE OF LEGENDS

Łukasz aka “Doktor” swoją przygodę z kitesurfingiem rozpoczął w ’99 roku. Osoby posiadające taki poziom doświadczenia to niewielki ułamek pośród wszystkich instruktorów na świecie. Taki ludź wie i przeżył na kajcie praktycznie wszystko.
Szkolenia zaawansowane i dla dzieci są prowadzone wyłącznie przez instruktorów Premium Class i League of Legends.

Zajęcia indywidualne lub pakiet godzin

Szkolenia Kite od Podstaw można u nas wykupić w dwóch systemach, z których jeden jest bardziej elastyczny a drugi bardziej ekonomiczny (*szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie Szkolenia).

Zajęcia indywidualne

Jeśli zależy Ci na elastyczności czasowej, chcesz się umawiać na zajęcia z dnia na dzień i do niczego się nie zobowiązywać* to to jest opcja dla Ciebie. W tym wariancie wykupujesz lekcje pojedynczo.
ZALETY:
– płacisz tylko za to co wykorzystasz,
– masz priorytet w ustalaniu terminu zajęć,
– możesz odwołać zaplanowane zajęcia (nie później niż 12h przed terminem).

* Szczegółowe informacje w Regulaminie Szkoleń.

Pakiety godzin

Kitesurfing nie jest tanim sportem. Szkolenie to dla wielu osób spory wydatek. Tym, którzy lubią zniżki proponujemy zakup szkoleń w pakietach godzinowych.
ZALETY:
– zniżki do 15%,
– o niczym nie musisz myśleć, biuro zaplanuje Ci terminarz szkoleń.
WADY:
– w przypadku nie wykorzystania zakupionych w pakiecie godzin otrzymasz voucher, który możesz zrealizować odwiedzając nas kolejnym razem,
– odwołanie zajęć możliwe tylko w przypadku choroby i innych zdarzeń losowych. Nie później niż 12h przed terminem zajęć.

* Szczegółowe informacje w Regulaminie Szkoleń.

CENNIK SZCZEGÓŁOWY

GOLD STANDARD

Instruktor z min. 3 letnim doświadczeniem

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

$73/1 lekcja
  • HOLIDAY KING

PREMIUM CLASS

Instruktor z min. 5 letnim doświadczeniem

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

$77/1 lekcja
  • HOLIDAY KING

LEAGUE OF LEGENDS

Szkolenia z "Doktorem"

POZOSTAŁE USŁUGI

(KO)ORGANIZACJA WYJAZDU

Marzysz o wakacjach w raju? Nie trafisz tu z biurem podróży. Skontaktuj się z nami.

INNE AKTYWNOŚCI

Marzysz o spotkaniu z wielorybami? Tuż obok przebiega ich szlak migracyjny.

ZAINWESTUJ W RAJU

Marzysz o domu na rajskiej wyspie? Dominikana to genialna destynacja na inwestycję.

Wyślij nam wiadomość