O Nas

Pierwsza Polska Szkółka Kitesurfingu w Dominikanie

chief executive pirateAloha! Tu “Doktor”- Chief Pirate w KITE MECCA. Kite Mekka to pierwsza polska szkółka kitesurfingu w Dominikanie, której uruchomienie planujemy na 1 lutego 2022r. Jeszcze rok temu podróży do Dominikany nie miałem nawet w planach ale jak wiadomo, jedno co jest w życiu pewne to zmiany 😀

PRZEZ WIRUSA DO RAJU

Statystyki wiatrowe w internetowych serwisach nie wyglądają dobrze a do tego spot, który na Dominikanie jest najbardziej znany (Cabarete) do wybitnych nie należy. Jednak na początku roku 2021 szalała kolejna fala Covid i nie było poza Dominikaną żadnej destynacji, do której możnaby łatwo i bezpiecznie zorganizować kajtowy wyjazd.
Zacząłem się więc temu miejscu przyglądać bardzo dokładnie. Analizować, wypytywać i zbierać wszystkie dostępne informacje. W ten sposób powstał szalony plan wyprawy na  secret spot z prawdziwego zdarzenia. W miejsce, które wypatrzyłem przeglądając satelitarne mapy. Historię i film z tej wyprawy znajdziesz tu –> WYPRAWA NA DOMINIKANĘ

(OD)OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE

W Dominikanie spędziłem ponad dwa miesiące. Wystarczająco dużo, żeby wywrócić do góry nogami moje wcześniejsze wyobrażenia o tym miejscu i żeby zrozumieć, że Dominikana to kitesurfingowy gral, to moja Kite Mekka. W dniu, w którym wsiadałem do lecącego do Warszawy samolotu w głowie już miałem TĄ wizję… moim przeznaczenie jest stworzenie pierwszej polskiej szkółki kitesurfingu w Dominikanie.

Miejscowość Las Terrenas to absolutnie jedno z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu na świecie. Panują tu genialne warunki do nauki kitesurfingu a zaawansowani znajdą dla siebie praktycznie wszystko – spoty z płaską wodą, fale czy też miejsca do pływania na foilu. Zalet tego miejsca jest tak dużo, że aby je zmieścić przygotowałem o tym oddzielny wpis: WSZYSTKO O SPOCIE LAS TERRENAS

'W' DOMINIKANIE

* mówiąc o Dominikanie używamy bardzo często błędu językowego: “na Dominikanie”. Ta forma byłaby poprawna gdyby Dominikana była wyspą (wyspa to Hispaniola, którą dzielą między siebie Haiti i Dominikana). W związku z tym poprawna forma to “w Dominikanie” (tak samo jak w Polsce a nie na Polsce). 

ZAPRASZAMY!

Jeśli to czytasz to znaczy, że wszystko już mamy zapięte na przedostatni guzik i z największą radością zapraszamy do nas, do Las Terrenas!
Chcącym tu zawitać oferujemy pomoc w zorganizowaniu wyjazdu od A do Z. Znajdziemy Ci najbardziej dogodne loty, zaproponujemy noclegi tuż przy plaży, ogarniemy transfery z i na lotnisko, w ofercie mamy także fantastyczne wycieczki fakultatywne. A nade wszystko zapraszamy na pływanie i szkolenia kitesurfingowe w tym karaibskim raju!

Kite Mecca - TEAM
Luca el Doktor

Luca el Doktor

Chief Pirate
Pomysłodawca, założyciel, instruktor, fotograf, beach boy, content creator. Mężczyzna pracująca.
Sasha la Biurva

Sasha la Biurva

Office Pirate
Trwają poszukiwania... Może to Ty? Kontakt z el klientem, ogarnianie grafiku szkoleń, social mediów i rezerwacji noclegów.
007 el Coach

007 el Coach

Lagoon Pirate
Trwają poszukiwania... Może to Ty? Instruktor, bosman i beach boy w jednym. Polski i angielski is a must.
NASZE USŁUGI

(KO)ORGANIZACJA WYJAZDU

Marzysz o wakacjach w raju? Nie trafisz tu z biurem podróży. Skontaktuj się z nami.

SZKOLENIA KITE

Marzysz o lataniu? Trudno o lepsze miejsce do nauki kitesurfingu na świecie.

INNE AKTYWNOŚCI

Marzysz o spotkaniu z wielorybami? Tuż obok przebiega ich szlak migracyjny.

ZAINWESTUJ W RAJU

Marzysz o domu na rajskiej wyspie? Dominikana to genialna destynacja na inwestycję.

Wyślij nam wiadomość